Home > Aktualności > Utonięcie w Jezioraku

Utonięcie w Jezioraku

W ostatni dzień roku szkolnego ratownicy otrzymali zgłoszenie o zaginionym mężczyźnie. Ostatni raz był on widziany na rowerze wodnym w okolicy przystani Omega. Tam też zauważono porzucony rower.

Ratownicy WOPR wraz z obecnymi służbami rozpoczęli przeglądanie pobliskich monitoringów. Na ich podstawie ustalono, iż mężczyźni pływający rowerem wodnym dobili do brzegu, jeden z nich wyszedł na ląd i oddalił się, natomiast drugi mężczyzna po pewnym czasie wpadł do wody.

Rozpoczęto poszukiwania mężczyzny w okolicy spodziewanego miejsca utonięcia. Ratownicy wraz ze strażakami i policjantami przeszukiwali akwen z użyciem łodzi ratowniczych oraz bosaków. Jeden z ratowników, sprawdzając akwen odnalazł zaginionego mężczyznę. Jego zwłoki zostały przetransportowane i zabezpieczone do czynności prokuratorskich.

Do utonięcia niewątpliwie przyczynił się wcześniej spożywany alkohol oraz brak kamizelki ratunkowej. Woda nie wybacza błędów i potrafi stać się zagrożeniem nawet dla najlepszego pływaka. Apelujemy o rozwagę!