Home > Aktualności > Utonięcie w Jezioraku

Utonięcie w Jezioraku

W ostatni dzień roku szkolnego ratownicy otrzymali zgłoszenie o zaginionym mężczyźnie. Ostatni raz był on widziany na rowerze wodnym w okolicy przystani Omega. Tam też zauważono porzucony rower.

Ratownicy WOPR wraz z obecnymi służbami rozpoczęli przeglądanie pobliskich monitoringów. Na ich podstawie ustalono, iż mężczyźni pływający rowerem wodnym dobili do brzegu, jeden z nich wyszedł na ląd i oddalił się, natomiast drugi mężczyzna po pewnym czasie wpadł do wody.

Rozpoczęto poszukiwania mężczyzny w okolicy spodziewanego miejsca utonięcia. Ratownicy wraz ze strażakami i policjantami przeszukiwali akwen z użyciem łodzi ratowniczych oraz bosaków. Jeden z ratowników, sprawdzając akwen odnalazł zaginionego mężczyznę. Jego zwłoki zostały przetransportowane i zabezpieczone do czynności prokuratorskich.

Do utonięcia niewątpliwie przyczynił się wcześniej spożywany alkohol oraz brak kamizelki ratunkowej. Woda nie wybacza błędów i potrafi stać się zagrożeniem nawet dla najlepszego pływaka. Apelujemy o rozwagę!

Działania ratowników wspierają nieocenione samorządy. To dzięki nim, wypoczywający mogą czuć się bezpiecznie. Wsparcie Miasta Iławy, Gminy Iława, Gminy Zalewo oraz Starostwa Powiatu Iławskiego pozwalają na realizację działań ratowniczych. Dziękujemy za to wsparcie.