Home > Numer alarmowy

Numer alarmowy

 

Na terenie polski funkcjonują Centra Koordynacji Ratownictwa Wodnego, zlokalizowane w Szczecinie, Sopocie, Giżycku, Legionowie, Suwałkach oraz Kruszwicy odbierają rocznie tysiące zgłoszeń. CKRW współpracują z oddziałami WOPR na terenie całego kraju oraz z innymi służbami ratowniczymi m.in policją, państwową strażą pożarną czy państwowym ratownictwem medycznym. Zintegrowany system ratownictwa pozwala skrócić czas dotarcia do osób poszkodowanych nawet o 20 min. Dzięki nowoczesnej technologii oraz aplikacją, ratownicy mogą namierzyć osoby w potrzebie z wielką dokładnością. Numery ratunkowe nad wodą są darmowe.

Centra Koordynacji Ratownictwa Wodnego
Centra Koordynacji Ratownictwa Wodnego

Aplikacja RATUNEK

 

Wypadek, zaginięcie w górach lub jesteś świadkiem wypadku nad wodą:
– czy wiesz gdzie jesteś?
– czy wiesz gdzie zadzwonić i czy znasz numer do służb ratunkowych?

Od dzisiaj w takiej sytuacji wystarczy użyć aplikacji Ratunek, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej.
Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:
– wzywanie pomocy (zgłoszenie wypadku) – poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, oraz nad wodą czyli GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 lub nad wodą 601 100 100, łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,
– lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.
Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze.

Działa na systemie Android powyżej wersji 4.0.

Działa na systemie iOS powyżej wersji 7.1.