Home > Aktualności > Poparzona kobieta przy zat. Widłąg

Poparzona kobieta przy zat. Widłąg

O godzinie 2:06 do ratowników wpłynęło zgłoszenie z prośba o pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który nie miał możliwości dotarcia do pacjentki.

Miejsce zdarzenia znajdowało się w okolicach wejścia na zatokę Widłąg, co uniemożliwiało udzielenie pomocy przez “kołowy” ambulans.
Na miejsce udała się łódź WOPR z załogą. Ratownicy na miejscu zdarzenia zastali kobiete, ktora doznala rozleglych oparzen ciala spowodowanych wpadnieciwm w ognisko. Poszkodowanej kobiecie udzielono na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy pomocy; posiadała liczne oparzenia pierwszego i drugiego stopnia, które objęły ok. 20 % powierzchni ciała. Po opatrzeniu, poszkodowana została przetransportowana do Iławy, gdzie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zawiózł ją do szpitala.

Iławskie WOPR realizuje działania wspierające system Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wielokrotnie wspomagaliśmy działania zarówno wodnych jak i tradycyjnych („kołowych”) Zespołów Ratownictwa Medycznego. Dzięki tej współpracy, wszystkie osoby poszkodowane na wodach j. Jeziorak uzyskują szybką i skuteczną pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia, niezależnie od warunków atmosferycznych, możliwości dotarcia z lądu czy pory dnia.

Działania ratowników wspierają nieocenione samorządy. To dzięki nim, wypoczywający mogą czuć się bezpiecznie. Wsparcie Miasta Iławy, Gminy Iława, Gminy Zalewo oraz Starostwa Powiatu Iławskiego pozwalają na realizację działań ratowniczych. Dziękujemy za to wsparcie.