Home > Aktualności > Podsumowanie długiego, majowego weekendu

Podsumowanie długiego, majowego weekendu

dzialania nocne

Piękna pogoda i dobre warunki do żeglarstwa zachęcały do wypoczynku nad wodą. Zwiększona ilość wypoczywających to zawsze więcej interwencji.

Uczestniczyliśmy w czterech zdarzeniach. Dwa dotyczyły holowań uszkodzonych jednostek, których załoga znalazła się w niebezpieczeństwie.

Jedno zdarzenie medyczne: ratownicy otrzymali zgłoszenie o poszkodowanej kobiecie, która przebywając na łodzi zraniła się w dłoń. Rana na szczęście nie okazała się groźna – po zaopatrzeniu przez ratowników, kobieta pozostała w miejscu zdarzenia i nie wymagała dalszych działań.

Nocna interwencja to zgłoszenie od Policji o możliwym utonięciu w miejscowosci Jerzwałd, nad Jeziorem Płaskim. Działania ratowników wspólnie z innymi służbami polegały na sprawdzeniu miejsca zdarzenia pod kątem możliwego utonięcia. Zgłoszenie nie potwierdziło się – poszukiwania mężczyzny przejęła Policja.

Dzięki wsparciu Miasta Iława wykonaliśmy zlecenie rozstawienia żółtych boi oznaczajacych miejsca niebezbieczne. Szczegółowa mapa przedstawiająca lokalizację boi jest dostępna pod linkiem: https://ilawskiewopr.pl/miejsca-niebezpieczne-jeziorak/

Życzymy udanego tygodnia!