Home > Aktualności > Wspiera nas alarmowanie.pl

Wspiera nas alarmowanie.pl

Jak ważny jest czas od momentu powiadomienia ratowników, do chwili zadysponowania zespołu, wiedzą wszystkie służby ratownicze. Im szybciej dotrzemy na miejsce zdarzenia, tym szybciej poszkodowani otrzymają niezbędną pomoc. Istotą w organizacjach ochotniczych jest zebranie się ratowników w tym samym czasie w bazie. Powiadamianie każdego ratownika po kolei zajmuje bardzo dużo czasu. Czasu, którego nie ma!

 

Naprzeciw wychodzi firma Alarmowanie.pl, która oferuje system powiadamiania służb ratowniczych. Nowoczesna technologia, funkcjonująca w oparciu o sieci telekomunikacyjne pozwala na jednoczesne powiadamianie grup ratowników. Jak to działa? Osoby uprawnione do alarmowania dzwonią na numer centrali alarmowania. Centrala wysyła automatycznie połączenia do wszystkich ratowników ujętych w systemie – na ich telefonach pojawia się typowe połączenie przychodzące. Ratownicy mają zapisany numer alarmujący (wraz z odpowiednim dźwiękiem dzwonka), dzięki czemu, widząc to połączenie mogą zaznaczyć w systemie, czy wezmą udział w interwencji (odbiorą połączenie), bądź nie wezmą udziału (odrzucą połączenie). W przypadku braku reakcji ratownika po 60 sekundach następuje ponowne alarmowanie. System pozwala na uwidocznienie osób, które są w drodze na interwencję.

Wprowadzane aplikacje na telefonu komórkowe pozwalają uzyskiwać informację o aktualnym stanie osobowym kadry ratowników, którzy podjęli interwencję lub ją odrzucili.

Od kiedy w iławskim oddziale WOPR wprowadzono ten system, udało się znacznie uprościć koordynowanie zespołami ratowniczymi. Dzięki alarmowanie.pl, od momentu przyjęcia zgłoszenia, do momentu wypłynięcia z bazy łodzi ratowniczej z załogą nie mija więcej niż 20 minut.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy alarmowanie.pl.