Home > Aktualności > Poszukiwania zaginionego żeglarza

Poszukiwania zaginionego żeglarza

Do ratowników wpłynęło zgłoszenie z KPP Iława o żeglarzu, który nad ranem opuścił pokład jednostki aby dostać się do samochodu. Wodniak miał zgubić się w lesie, a kontakt telefoniczny zostać zerwany. Na miejsce zadysponowano jednostkę N-5 z ekipą ratowniczą.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia , ratownicy dostali informację z 5 nazwami jednostek, na których mogła się znajdować załoga zaginionego żeglarza. Rozpoczęto poszukiwania jednostek oraz zaginionego na linii brzegowej. Przeszukano wschodni brzeg Jezioraka od Makowa do mostu na zatoce Kraga, zachodni brzeg zatoki Kraga, wschodni brzeg wyspy Łąkowa, Gerczak Duży oraz Gerczak Mały oraz zachodni brzeg naprzeciw miejscowości Makowo. Łącznie przeszukano blisko 12 NM.

Ratownicy otrzymali aktualizację informacji, która podała dokładną nazwę, kolor oraz typ jednostki. Po odnalezieniu jednostki ratownicy podpłynęli do niej i zebrali wywiad z żeglarzami. Wodniacy nie mieli pojęcia że ich kolega jest zaginiony. Załoganci nawiązali kontakt telefoniczny z poszukiwanym i okazało się że zaginiony wodniak jest w niedalekiej miejscowości cały i zdrowy. Na tym działania zakończono.