Home > Weekendowa prognoza pogody

Weekendowa prognoza pogody

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error

Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException

Poszukiwania zaginionego i interwencja przy wywrotce łodzi!

O godz. 13:37 do ratowników wpłynęło zgłoszenie od Dyżurnego Policji, że w Siemianach w godzinach nocnych najprawdopodobniej doszło do zaginięcia żeglarza, z którym załoga nocowała wspólnie na pokładzie łodzi a od rana nie może nawiązać żadnego kontaktu.

Policjanci przeszukali okolice brzegu, a ratownicy WOPR i Strażacy PSP z Iławy bagrowali dno akwenu oraz przeszukiwali strefy przybrzeżne. Działania nie przyniosły rezultatu – nie wiadomo, czy mężczyzna oddalił się z jachtu, czy mogło dojść do utonięcia. Dalsze czynności związane z zaginięciem mężczyzny będzie prowadziła Policja.

Prosto z tego zdarzenia, o godz. 15:52, ratownicy udali się alarmowo do wywróconej łodzi typu Omega na wysokości Sarnówka. Na miejscu podjęto z wody dwóch młodych mężczyzn, którym zapewniono komfort termiczny, a także zabezpieczono, postawiono oraz odholowano jednostkę do portu w Iławie. Działania zakończono ok. godz. 18. Były to już 57 i 58 interwencja iławskiego oddziału WOPR na Jezioraku w sezonie 2020.

View on Facebook

Około godziny 23:20 do ratowników wpłynęło zgłoszenie o możliwym utonięciu żeglarza w jednej z przystani w Szałkowie. Do zdarzenia zadysponowano także policję, Straż Pożarną oraz Wodną Karetkę Pogotowia. Na miejscu jako pierwsza rozpoczęła działania policja; funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz próbowali ustalić przebieg wydarzeń. Trudne okazało się już samo ustalenie dokładnego miejsca utonięcia, ponieważ liczni świadkowie podawali całkowicie sprzeczne informacje.

Ratownicy WOPR i strażacy PSP przystąpili do poszukiwań: nurkowano (na tzw. „bezdechu”) oraz bagrowano teren przy użyciu bosaków. Po kilkunastu minutach na miejsce dotarła kolejna załoga WOPR z płetwonurkiem, który niezwłocznie przystąpił do poszukiwań zaginionego. Płetwonurek WOPR prowadził działania poszukiwawcze aż do czasu przybycia na miejsce Grupy Wodno – Nurkowej z Ostródy. W międzyczasie strażacy przeszukiwali brzeg, wypatrując zaginionego mężczyzny. Po 2 godzinach od zaginięcia mężczyzny, odstąpiono od działań ratowniczych. Akcja poszukiwawcza będzie prowadzona kolejnego dnia.

View on Facebook

Sobota (05.09 .2020) nad Jeziorakiem:
– Temperatura powietrza: ok. 20°C (odczuwalna: ok 21°C)
– Temperatura wody: 17,5°C
– siła wiatru do 10 węzłów (4 B ) z porywami do 27 węzłów (6 B ) wiatr południowo-zachodni;
– Ciśnienie: 1013 hPa;
– Zachmurzenie: duże;
– Opady: możliwe opady deszczu;
– ❗ Niebezpieczne zjawiska ❗: brak;

Stan na godz. 8:30
W razie niebezpieczeństwa nad wodą dzwoń!
601 100 100, 984 lub 112. Jesteśmy w gotowości dla Was.
#wopr #ilawskiewopr #znamibezpieczniej

View on Facebook